
Playmaster is a proudly family-owned and operated Australian business specialising in the design and manufacture of high-quality playground equipment. With a hands-on approach and a passion for creating fun, safe, and engaging play environments, we’ve been helping communities bring their playspaces to life for over 20 years. As a small business, we take pride in our personal service, local craftsmanship, and commitment to supporting children’s development through thoughtful, Australian-made play solutions.
| Height: | 3.25m |
| Width: | 6.98m |
| Length: | 8.67m |
| Fall Zone Area: | 124m2 |
| Free Height of Fall: | 2m |
| Height: | 3.25m |
| Width: | 6.98m |
| Length: | 8.67m |
| Fall Zone Area: | 124m2 |
| Free Height of Fall: | 2m |
| Height: | 3.9m |
| Width: | 8.72m |
| Length: | 7.24m |
| Fall Zone Area: | 132.44m2 |
| Free Height of Fall: | 1.8m |
| Height: | 3.9m |
| Width: | 8.72m |
| Length: | 7.24m |
| Fall Zone Area: | 132.44m2 |
| Free Height of Fall: | 1.8m |
| Height: | 3.9m |
| Width: | 7.47m |
| Length: | 11.5m |
| Fall Zone Area: | 166m2 |
| Free Height of Fall: | 2.2m |
| Height: | 3.9m |
| Width: | 7.47m |
| Length: | 11.5m |
| Fall Zone Area: | 166m2 |
| Free Height of Fall: | 2.2m |
| Height: | 3.65m |
| Width: | 5.91m |
| Length: | 6.61m |
| Fall Zone Area: | 81.4m2 |
| Free Height of Fall: | 2m |
| Height: | 3.65m |
| Width: | 5.91m |
| Length: | 6.61m |
| Fall Zone Area: | 81.4m2 |
| Free Height of Fall: | 2m |