
The Arctic collection is a modern addition to the IKC range featuring many natural materials and calm, neutral colours giving a sustainable and durable look. The Softplay elements are made of strong PU leather, perfect for children to play with or use as a pouffe.
| Height: | 0.73m |
| Width: | 1.10m |
| Length: | 0.40m |
| Height: | 0.42m |
| Width: | 0.59m |
| Length: | 0.20m |
| Height: | 1.48m |
| Width: | 0.84m |
| Length: | 1.00m |
| Height: | 0.60m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.58m |
| Height: | 0.60m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.30m |
| Height: | 1.60m |
| Width: | 0.67m |
| Length: | 0.01m |
| Height: | 1.81m |
| Width: | 0.61m |
| Length: | 0.01m |
| Height: | 1.69m |
| Width: | 0.52m |
| Length: | 0.01m |
| Height: | 0.85m |
| Width: | 0.85m |
| Length: | 0.01m |
| Height: | 1.02m |
| Width: | 1.02m |
| Length: | 0.01m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |