
The Arctic collection is a modern addition to the IKC range featuring many natural materials and calm, neutral colours giving a sustainable and durable look. The Softplay elements are made of strong PU leather, perfect for children to play with or use as a pouffe.
| Height: | 1.84m |
| Width: | 0.79m |
| Length: | 1.20m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 0.60m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.09m |
| Height: | 0.60m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.08m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 0.70m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 1.44m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.72m |
| Height: | 0.46m |
| Width: | 0.46m |
| Length: | 0.22m |
| Height: | 0.44m |
| Width: | 0.62m |
| Length: | 0.20m |
| Height: | 0.46m |
| Width: | 0.46m |
| Length: | 0.22m |