
Encourage healthy, active lifestyles with purpose-built fitness equipment for public parks and open spaces. Using inclusive, low-impact designs cater to all ages and fitness levels, promoting movement, wellbeing, and social connection in the great outdoors. Built to withstand the elements — and daily use by your community.
| Height: | 0.89m |
| Width: | 0.80m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.48m |
| Height: | 0.89m |
| Width: | 0.80m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.48m |
| Height: | 0.89m |
| Width: | 0.80m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.48m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.99m |
| Length: | 0.35m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.64m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.99m |
| Length: | 0.35m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.64m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.99m |
| Length: | 0.35m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.64m |
| Height: | 1.99m |
| Width: | 3.95m |
| Length: | 1.08m |
| Free Height of Fall: | 0.4m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 0.32m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.27m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 0.32m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.27m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 0.32m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.27m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 0.32m |
| Fall Zone Area: | 11m2 |
| Free Height of Fall: | 0.27m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.73m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.56m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.73m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.56m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.73m |
| Length: | 1.30m |
| Fall Zone Area: | 14m2 |
| Free Height of Fall: | 0.56m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 1.72m |
| Length: | 0.69m |
| Fall Zone Area: | 15m2 |
| Free Height of Fall: | 0.70m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 1.72m |
| Length: | 0.69m |
| Fall Zone Area: | 15m2 |
| Free Height of Fall: | 0.70m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 1.65m |
| Length: | 0.69m |
| Fall Zone Area: | 15m2 |
| Free Height of Fall: | -0.3m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 1.65m |
| Length: | 0.69m |
| Fall Zone Area: | 15m2 |
| Free Height of Fall: | -0.3m |
| Height: | 0.40m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.40m |
| Free Height of Fall: | 0.40m |
| Height: | 0.60m |
| Width: | 0.60m |
| Length: | 0.40m |
| Free Height of Fall: | 0.60m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 1.66m |
| Length: | 0.09m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 1.66m |
| Length: | 0.09m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 1.19m |
| Length: | 1.10m |
| Fall Zone Area: | 18m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 1.19m |
| Length: | 1.10m |
| Fall Zone Area: | 18m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 2.87m |
| Width: | 4.99m |
| Length: | 3.61m |
| Fall Zone Area: | 47m2 |
| Free Height of Fall: | 1.66m |
| Height: | 2.87m |
| Width: | 4.99m |
| Length: | 3.61m |
| Fall Zone Area: | 47m2 |
| Free Height of Fall: | 1.66m |
| Height: | 3.10m |
| Width: | 4.85m |
| Length: | 4.51m |
| Fall Zone Area: | 49m2 |
| Free Height of Fall: | 1.72m |
| Height: | 3.10m |
| Width: | 4.85m |
| Length: | 4.51m |
| Fall Zone Area: | 49m2 |
| Free Height of Fall: | 1.72m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 5.49m |
| Length: | 3.28m |
| Fall Zone Area: | 40m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 5.49m |
| Length: | 3.28m |
| Fall Zone Area: | 40m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 3.14m |
| Length: | 2.86m |
| Fall Zone Area: | 30m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 3.14m |
| Length: | 2.86m |
| Fall Zone Area: | 30m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 10.83m |
| Length: | 6.29m |
| Fall Zone Area: | 97m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 3.60m |
| Width: | 10.83m |
| Length: | 6.29m |
| Fall Zone Area: | 97m2 |
| Free Height of Fall: | 2.50m |
| Height: | 3.10m |
| Width: | 3.13m |
| Length: | 1.53m |
| Fall Zone Area: | 27m2 |
| Free Height of Fall: | 1.72m |
| Height: | 3.10m |
| Width: | 3.13m |
| Length: | 1.53m |
| Fall Zone Area: | 27m2 |
| Free Height of Fall: | 1.72m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 3.03m |
| Length: | 1.46m |
| Fall Zone Area: | 28m2 |
| Free Height of Fall: | 1.84m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 3.03m |
| Length: | 1.46m |
| Fall Zone Area: | 28m2 |
| Free Height of Fall: | 1.84m |
| Height: | 1.02m |
| Width: | 2.66m |
| Length: | 0.66m |
| Fall Zone Area: | 19m2 |
| Free Height of Fall: | 1.02m |
| Height: | 1.02m |
| Width: | 2.66m |
| Length: | 0.66m |
| Fall Zone Area: | 19m2 |
| Free Height of Fall: | 1.02m |
| Height: | 1.40m |
| Width: | 1.44m |
| Length: | 0.04m |
| Fall Zone Area: | 12m2 |
| Free Height of Fall: | 1.40m |
| Height: | 1.40m |
| Width: | 1.44m |
| Length: | 0.04m |
| Fall Zone Area: | 12m2 |
| Free Height of Fall: | 1.40m |