
Encourage healthy, active lifestyles with purpose-built fitness equipment for public parks and open spaces. Using inclusive, low-impact designs cater to all ages and fitness levels, promoting movement, wellbeing, and social connection in the great outdoors. Built to withstand the elements — and daily use by your community.
| Height: | 1.42m |
| Width: | 2.02m |
| Length: | 0.64m |
| Fall Zone Area: | 17m2 |
| Free Height of Fall: | 1.42m |
| Height: | 1.42m |
| Width: | 2.02m |
| Length: | 0.64m |
| Fall Zone Area: | 17m2 |
| Free Height of Fall: | 1.42m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 1.91m |
| Length: | 1.53m |
| Fall Zone Area: | 21m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 2.44m |
| Width: | 1.91m |
| Length: | 1.53m |
| Fall Zone Area: | 21m2 |
| Free Height of Fall: | 1.32m |
| Height: | 0.32m |
| Width: | 1.13m |
| Length: | 0.54m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |
| Free Height of Fall: | 0.32m |
| Height: | 0.32m |
| Width: | 1.13m |
| Length: | 0.54m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |
| Free Height of Fall: | 0.32m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.58m |
| Length: | 0.05m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 3.12m |
| Length: | 1.89m |
| Fall Zone Area: | 27m2 |
| Free Height of Fall: | 0.70m |
| Height: | 0.94m |
| Width: | 3.12m |
| Length: | 1.89m |
| Fall Zone Area: | 27m2 |
| Free Height of Fall: | 0.70m |
| Height: | 1.34m |
| Width: | 1.41m |
| Length: | 1.63m |
| Fall Zone Area: | 16m2 |
| Free Height of Fall: | 1.22m |
| Height: | 1.34m |
| Width: | 1.41m |
| Length: | 1.63m |
| Fall Zone Area: | 16m2 |
| Free Height of Fall: | 1.22m |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.45m |
| Length: | 0.51m |
| Fall Zone Area: | 10m2 |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.46m |
| Length: | 0.51m |
| Fall Zone Area: | 10m2 |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 1.06m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |
| Height: | 2.00m |
| Width: | 0.87m |
| Length: | 1.06m |
| Fall Zone Area: | 13m2 |